1. Uruchomienie nowej, obowiązującej od 3.01.2023 wersji Programu „Czyste Powietrze” , w której:
  • podniesiono maksymalną kwotę dofinansowania do 135 tys. zł
  • podwyższono progi dochodowe, dzięki czemu:
    osoby o dochodzie poniżej 1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym mogą liczyć na dofinansowanie do 99 tys. zł ( z kompleksową termomodernizacją)

osoby o dochodzie poniżej 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym mogą liczyć na dofinansowanie do 135 tys. zł ( z kompleksową termomodernizacją)

  • jest możliwość skorzystania z prefinansowania tzn. że to NFOŚiGW wypłaca zaliczkę i płatność końcową bezpośrednio wykonawcy, a inwestor płaci podatek VAT w wysokości 8% wartości inwestycji+
  • Zwiększenie puli pieniędzy o 400 mln w programie „Mój Prąd 5.0” i kwoty dofinansowań przypadających na właścicieli domów i lokali mieszkalnych.

Wyższa kwota dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej, wynosząca 7 tys. zł, jeśli wraz z instalacją fotowoltaiczną montowane jest urządzenie dodatkowe np. magazyn ciepła, pompa ciepła, magazyn energii elektrycznej, system zarządzania energią lub kolektory słoneczne.

Kwoty dofinansowań na poszczególne urządzenia dodatkowe:
a) magazyn ciepła/urządzenie grzewcze:
– magazyn ciepła: 5000 zł,
– gruntowe pompy ciepła – pompy ciepła grunt-woda, woda-woda: 28 500 zł,
– pompa ciepła powietrze-woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej: 19 400 zł,
– pompa ciepła powietrze-woda: 12 600 zł,
– pompa ciepła powietrze-powietrze: 4400 zł,
b) magazyn energii elektrycznej: 16 000 zł,
c) system zarządzania energią HEMS/EMS: 3000 zł,
d) kolektory słoneczne c.w.u.: 3500 zł.

  1. Podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, która umożliwia budowę instalacji o mocy do 150 kWp bez pozwolenia na budowę, co daje wymierne korzyści dla inwestorów, gdyż:
  • zmniejsza koszty inwestycji
  • skraca czas inwestycji
  1. Polska awansowała z 18. na 17. miejsce w rankingu EY RECAI, w którym analitycy badają, na ile poszczególne państwa są atrakcyjne dla inwestorów chcących rozwijać odnawialne źródła energii.

A jeśli Ty szukasz rozwiązań, by obniżyć rachunki za prąd czy ogrzewanie w firmie, gospodarstwie lub chciałbyś uzyskać nawet 100% dofinansowania na remont domu 📞 Zadzwoń +48 517 799 888 lub zgłoś się poprzez formularz na naszej stronie https://psgekoenergia.pl/kontakt/

Zobacz co piszą o nas nasi klienci: https://goo.gl/maps/XqnAg21fGXCRa7bMA

Sprawdź w Social media, w czym może Ci pomóc zespół PSGEkoEnergia.