Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwiększa budżet programu Mój Prąd 5.0 dla prosumentów. Pula dotacji wzrasta niemal dwukrotnie.

Tegoroczna edycja programu cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwotnie dostępne środki wynosiły 100 mln zł, ale z powodu dużej liczby wniosków budżet został zwiększony o 400 mln zł. Teraz resort klimatu ogłosił dodatkowe zwiększenie o 450 mln zł.

Dotacje z tej edycji programu można przeznaczyć na zakup i instalację urządzeń do produkcji i magazynowania energii elektrycznej oraz ciepła w domach jednorodzinnych.

Kto może ubiegać się o dotację? Dotacje będą przyznawane wyłącznie właścicielom domów jednorodzinnych, którzy rozliczają się w systemie net-billing lub zdecydują się na przejście na ten system. Fundusz podzielił wnioskodawców na trzy grupy.

Wartość dotacji: Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Aktualnie dostępne dotacje obejmują:

Mikroinstalacja fotowoltaiczna: 6000 zł (grupy 1 i 2).

Mikroinstalacja fotowoltaiczna + urządzenie dodatkowe:
a) 7000 zł (grupy 1 i 2),
b) 3000 zł (grupa 3).

Urządzenia dodatkowe:
a) Magazyn ciepła/urządzenie grzewcze: różne kwoty.
b) Magazyn energii elektrycznej: 16 000 zł.
c) System zarządzania energią HEMS/EMS: 3000 zł.
d) Kolektory słoneczne c.w.u.: 3500 zł.


Nabór wniosków będzie trwać do 22 grudnia bieżącego roku lub do wyczerpania dostępnych środków, obecnie wynoszących 950 mln zł.

Osoby zainteresowane dotacjami z programu Mój Prąd 5.0 powinny zwrócić uwagę na dodatkowe warunki, które mogą wpłynąć na możliwość otrzymania dofinansowania.

Do tej pory nasz zespół uzyskał prawie 2 mln. zł. dofinansowania dla naszych klientów.

Jeśli chciałbyś skorzystać z konsultacji w zakresie dofinansowania Mój Prąd 5.0  i ulgi termomodernizacyjnej –

Zadzwoń w godz. 8:00 do 16:00 pod nr tel.  +48 517 799 888 lub odwiedź nas w biurze przy ul. Opolskiej 39, 49-100 Niemodlin.

Przedstawimy optymalne rozwiązania i najwyższe możliwe dofinansowania i złożymy dla Ciebie wniosek!!!

Zobacz co piszą o nas nasi klienci: https://goo.gl/maps/XqnAg21fGXCRa7bMA

Sprawdź w Social media, w czym może Ci pomóc zespół PSGEkoEnergia